Month: June 2015

Yorkshire Youth League 2015 – Results

Posted on

Today’s Yorkshire Youth League event held at Penistone Grammar School ran very well and for this tremendous gratitude is due to the many volunteers and helpers who make it happen and to the excellent referees who worked hard throughout the day.  One significant item of lost property to mention is a nice fold up chair, if this is yours send me an email.  The final positions for all the competitors are –

Name Club Place
Under 16 Boys Foil    
Isaac Bull Harrogate 1
Jordan Garcia Leeds 2
Under 16 Boys Epee    
Billy Shepherd Skipton 1
Nathan Foster Skipton 2
Finlay Caswell Royal Armouries 3
Under 16 Boys Sabre    
Isaac Bull Harrogate 2
Morgan Steed Doncaster 1
Under 16 Girls Foil    
Alleiya Shazad Harrogate  
Under 14 Boys Foil    
William Lonsdale Louth 1
Archie Broughton Louth 2
Robert Kemp Louth 3=
Sam Blair Louth 3=
Charlie King Harrogate 5
Euan Gray Buccaneers 6
Max Rowlands Buccaneers 7
Under 14 Boys Epee    
Cosmin Siia Skipton 1
Rhys Williams Mount St Mary’s 2
Under 14 Boys Sabre    
Aiden Stafford Sheffield Sword 1
Edward Burrage Doncaster 2
Benjamin Cole Sheffield Sword 3=
Jacob Siddle Marshall Fencing 3=
Samuel Amos Bradford 5
Jacob Furness-Wiles Leeds FC 6
Under 12 Boys Foil    
Wilf Broughton Louth 1
Joe Blair Louth 2
Nicholas Williams Sheffield Hallam 3=
Alex Judge Louth 3=
Morgan Wood Buccaneers 5
William Ashton Hymers 6
Henry Unsworth Louth 7
Edward Tonks Mount St Mary’s 8
Under 12 Boys Sabre    
Eli Bush Marshall Fencing 1
Thomas Wiggins Ridings 2
Under 12 Girls Foil    
Lucy-Belle Williamson Skipton 1
Georgia May Vizard Doncaster 2
Ellie Jackson Skipton 3=
Martha Meadows Harrogate 3=
Leala Whitaker-Rimmington Buccaneers 5
Sana Salim Hymers 6
Under 12 Girls Epee    
Martha Meadows Harrogate 1
Ellie Jackson Skipton 2
Befreen Jones Hymers 3=
Erin Martin-Porter Hymers 3=
Angelique Aberley Mount St Mary’s 5
Under 10 Foil    
Lexie Williamson Skipton 1
Erin Martin-Porter Hymers 2
Ethan Dakin Buccaneers 3=
Grace Hobson Hymers 3=
Elle Stone Skipton 5
Angelique Aberley Mount St Mary’s 6
Nicholas Freitas Louth 7
Nathan Mooney Harrogate 8
Finnian Zaffino Barnsley 9
Lewin Houston Harrogate 10
Ben Brown Barnsley 11
Indigo Zaffino Barnsley 12